Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu İle Rize Valisi Sayın Erdoğan Bektaş Rize Günlerine Teşrif Etiler..

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Rize Tanıtım Günleri Programı, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve Rize Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Fuar Alanında düzenlenen programa; Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve Rize Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’ ın yanı sıra, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Osman Aşkınbak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Rize ilçe kaymakamları, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır, oda yöneticileri ve çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Kocaeli Halk Eğitim Merkezi folklor ekibinin Rize yöresi halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı.

Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Rize Milletvekilleri Hasan Karal ve Osman Aşkınbak ve Rize Valisi Sayın Erdoğan Bektaş’ın konuşmalarının ardından Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun yaptığı konuşmalarında;

“Değerli konuklar, bugün bu cennet vatanın cennet köşesi Rize’mizi ağırlamaktan, Rize’nin sesini, tadını ve güzelliklerini Kocaeli’mizde hep birlikte yaşamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Böyle güzel bir etkinliği Kocaeli’ne taşıyarak Rize’nin tanıtılmasına, doğru anlaşılmasına ve yaşanmasına katkı sağlayan başta Rize Valim, Millet Vekillerimiz, Rize Belediye Başkanımıza, katkı koyan, gelen Rizeli kardeşlerimize ve Kocaeli perspektifinde de bu organizasyonun düşüncesiyle bugüne gelmesinde emeği olan destek veren herkesi de tebrik ediyorum. Türkiye; büyük kutlu geleceğe, güvenle, emin adımlarla kararlı bir geleceğe yürüyor.

Bu cennet vatanının her bir köşesi gezilesi, görülesi ve yaşanılası güzellikler sunuyor. Türkiye 21’nci yüzyılda bölgesinde ve dünya ölçeğinde barışı, adaleti temin eden, tesis eden, buna hizmet eden ve bu nedenle bedel ödeyen insanlık değerlerinin yüceldiği ve yeniden yeşerdiği bir ada ve bir vaha haline geliyor.

Bu güzel İlimiz Rize’nin evladı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve önderliğinde bütün bir milletle birleşmiş, buluşmuş bir mefkûrenin canlanması ve milletle hayata taşınmasıyla oluyor. Böyle bir onuru, böyle bir gururu yaşayan bir ilimizdir. Şüphesiz her bir bireyi her bir köşesi de ayrı güzelliklerle dolu bir cennet köşemizdir. Bilmeliyiz ki; biz eğer bu ülkenin kıymetini bilir her şeyi hakkeden insanımıza hizmet edersek ortaya çıkacak nice güzellikler, değerlendirilecek nice cevherler ve birikimler var. Katkı veren bütün paydaşların çabasıyla tıpkı Türkiye gibi Rize de güvenli ve emin adımlarla çok güzel bir geleceğe doğru yol alıyor.

Bu buluşma belki bir vuslat, belki bir kucaklaşma ve Rize’yi anlamak için çok iyi bir fırsat. Rizeliler olarak, Rize’nin Rize kültürünün, geleneğinin çokça canlandığı Kocaeli’mize hoş geldiniz. Sevgi ve saygılarımla.” diyen Sayın Valimiz konuşmalarının ardından protokol üyeleri ile birlikte Rize Tanıtım Günleri Programının açılışını gerçekleştirdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir