Rizelilerden uyuşturucuyla mücadele yazılımı!

Kocaeli Rizeliler Derneği Başkanı Osman Çakır ve dernek yöneticileri, Ekrem Coşkun Dönerde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Dernek Başkanı Osman Çakır, hazırladıkları Türkiye’ye örnek olacak projeyle ilgili toplantıda ön bilgi verdi.

YÖNETİM KATILDI
Kocaeli Rizeliler Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya dernek başkanı Osman Çakır’ın yanı sıra Ali Saroğlu, Ahmet Karadağ, Ekrem Kumuşoğlu, Sefer Şan, Erkan Saroğlu, İbrahim Karaman, Nuri Sancak, Resul Şan, Bünyamin Tantan, Yaşar İtmiş, Yaşar Fındıkçıoğlu, Serdar Eren, Fikret Ergün, Ramazan Bozdağ, Sedat Köse, Süleyman Çiftçi, Ramazan Yakar, Kadir Özer, Muharrem Akgüneş, Ercan Kandemir, Yasin Kara, İsmet Temizel ve Osman İsmet Demir katıldı.

WHATSAPP BENZERİ
Dernek Başkanı Osman Çakır, “Kocaeli bizim doyduğumuz yer. Bu zamana kadar çok güzel çalışmalar yaptık. Bunları da siz kıymetli gazetecilerimiz sayesinde duyurduk. Bu sebeple sizi ağırlamayı istedik. Önemli bir projemizle ilgili de ön bilgi vermek istiyorum. Şimdilik görselleri hazır değil. Ancak kısa süre içerisinde hazırlayacağız. Bir uyuşturucuya mücadele yazılımı geliştiriyoruz. Bu proje hazırlanınca Kocaeli Valiliğine vereceğiz. Kocaeli’de kullanılacak ve ilimiz pilot bölge olacak. Whatsapp benzeri bir uygulama hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

YAHYA KAPTAN LOKALİ KAPANIYOR
Yahya Kaptan’daki Rizeliler Derneği Lokalinin kapanacağını duyuran Başkan Osman Çakır, “Yahya Kaptan’daki derneğin lokali kapatılacak. Onun yerine çarşıda iki tane ofis tutuldu.
Farklı bir yerde farklı bir lokal kuracağız. Anlaşmalarda sona geldik. Kahve tarzında bir lokal olmayacak. İçerisinde yöresel lezzetlerin de olacağı farklı bir lokal oluşturacağız” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir